Založ si blog

Elektronické zdravotníctvo na Slovensku

Väčšina pacientov na Slovensku vie, / aspoň si to myslím / , čo to je elektronické zdravotníctvo, ako sa používa a čo to „prináša“ pacientovi. Podľa portálu ezdravie ,sa už predpísalo viac ako 83 000 receptov, viac ako 23 000 elektronických záznamov z vyšetrenia, úspory na receptoch viac ako 7 miliónov ,€ ap.

Základným cieľom elektronizácie zdravotníctva, je zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej služby a

cieľom elektronického zdravotníctva je prostredníctvom informačných a komunikačných technológií poskytnúť správne informácie v správny čas na správnom mieste.

Toľko pár informácii z portálu ezdravie.

Naozaj , recepty sa predpisujú cez internet a pacient, keď požiada svojho lekára o lieky / recept / tak ho pošle do lekárne a lieky si vyzdvihne na preukaz poistenca / najskôr však musí ošetrujúci lekár poslať do el, systému recept. V lekárni Vám personál vydá predpísané lieky , stačí preukaz poistenca.

Elektronické záznamy – lekár, ktorý Vás vyšetrí, všetko zapíše do elektronického záznamu, napíše doporučenie a pacient si ide prevziať predpísané lieky.

Ja sa pýtam, ako je možné, že lekár rozhoduje o vystavení elektronického receptu? Recept, ktorý pošle cez el. záznam, si pacient môže vybrať v každej lekárni ! V každej lekárni vidia, aké lieky pacient dostal.Keď bol len klasický recept, lieky videl len pracovník, ktorý lieky odovzdal pacientovi. T,j, liečba pacienta je niečo ako výklad, kde sa môžu pozerať pracovníci lekární. Kde je zachovaná diskrétnosť pacienta?

Takto sa môžu vynášať informácie o liečení pacienta.

Elektronické záznamy a informácie o zdravotnom stave pacienta si môže študovať a pozerať každý, kto má prístup do el. systému a záznamu.

Britské zdravotníctvo zrušilo tento systém, pretože bol neefektívny a drahý. A Slovenské zdravotníctvo sa vrhlo do tohto nezmyselného elektronického zdravotníctva.

Chcem len orientovať Vašu pozornosť – ak sa niekto šikovný nabúra do tohto systému, môže zmeniť zánam o pacientovi alebo napísať niečo nepravdivé o liečbe pacienta atd……atd…….!

Pacient má právo rozhodnúť, či súhlasí s elektrickým záznamom a receptom a lekár je povinný pacientovy napísať klasický recept, ak požiada lekára o jeho vystavenie.

Skutočnosť je iná a lekári drzo vystavujú len elektronické recepty pre pacientov !!!

Osýpky na Slovensku a v iných krajinách EÚ a mimo EÚ.

30.08.2019

Určite Ste všetci zaregistrovali v TN správu o výskyte osýpok na Slovensku a ďalších štátov EÚ. Úrad verejného zdravotníctva evideuje na Slovensku do marca 2019 celkovo 85 prípadov osýpok. viac »

Všetkým blogerom, blogerkám a diskutérom.

17.08.2019

Srdečne Vás všetkých pozdravujem a dovolte mi na úvod napísať pár slov. Zaregistrovala som sa na blog.pravda.sk , aby som aj ja vyjadrila svoje myšlienky , názory, postrehy a podelila sa s Vami viac »

Krajský súd / Bratislava / súd /

Potvrdili nevinu exšéfa vojenských tajných Mikulca

19.09.2019 11:20

Podľa odvolacieho súdu sa skutok stal, ale nebolo dokázané, že ho spáchal obžalovaný.

fico, pellegrini

Pellegrini na koberčeku u Fica. Aká bude jeho budúcnosť?

19.09.2019 11:15

Pellegrini rokuje so straníckym šéfom Ficom. Témou majú byť rozpory, o ktorých sa medzi oboma dlhodobo špekuluje.

Hasčák Kočner

Haščák vypovedal na NAKA, vyšetrovateľ sa ho pýtal na vzťah s Kočnerom

19.09.2019 11:09

Pred vyšetrovateľov sa postavil v pozícii svedka.

R7, rýchlostná cesta, valec

Po časti rýchlocesty R7 pri Bratislave budú motoristi jazdiť už na jar

19.09.2019 11:05

Motoristi by mali začať využívať dva z troch budovaných úsekov rýchlostnej cesty R7 v miernom predstihu, a to na jar 2020.

silvia01

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2836x
Priemerná čítanosť článkov: 945x

Autor blogu

Kategórie