Založ si blog

Elektronické zdravotníctvo na Slovensku – krátky doplnok

v mojom článku o elektronickom zdravotníctve na Slovensku, som sa snažila vniesť do povedomia, vyjadriť svoj názor a upriamiť pozornost, na elektronické zdravotníctvo , jeho úskalie a o možnosti zneužita údajov v systéme / nabúranie hackerom/, alebo ak chcete počítačový špecialista a programátor. Tí sú natoľko šikovný, že sa budú snažiť, dostať do systému a mať údaje o pacientovi, pokiaľ sa týka napr. aké lieky má, alebo mal predpísané. Názory sú rôzne a mnohí tvrdia, že to nie je možné sa dostať do systému, že je to chránené čípom ap. Od zverejnenia môjho článku o elektronickom zdravotníctve na Slovensku, som sa pýtala v mnohých lekárňach – ako to vidia v lekárni na monitore, čo je tam zobrazené. Keď som predložila lekárničke preukaz poistenca, zadala do systému moje rodné číslo a videla na monitore ,aký liek mi bol lekárom predpísaný. Keď som sa opýtala, či je ochotná mi ukázať, ako to vidí na monitore, tak mi odpovedala, že tam vidí ten liek, ktorý mi bol predpísaný. Znova som sa opýtala, či tam vidí všetky lieky, ktoré som mala v minulosti predpísané, alebo je ten jeden. Potvrdila mi, že tam vidí aj iné lieky, aby mohol lekárnik posúdiť interakciu liekov. Viec nechcela povedať. Keď som sa jej opýtala, či ona bude posudzovať lieky , ktoré má pacient predpísané, mi už neodpovedala.

Lekárnik, nie je oprávnený a nemôže si dovoliť posudzovať predpísané lieky pre pacienta. To je v kompetencii lekára a nikoho iného.

Podľa mňa, lekárnik nemá právo vidieť v systéme všetky lieky predpísané pacientovi. Informácia v elektronickom recepte a lieku pre pacienta, by sa mal automaticky odstrániť /vymazať/. Ale systém to po vydaní lieku, neodstráni. Taká je skutočnosť.

SaS, Sulík, Nicholsonová, Blahová a ďalší, stále dokola samé hlúposti.

16.10.2019

Politická strana SaS sa dostala v šúčastnej dobe do takej situácie, že bude mať vážny problém sa dostať do parlamentu vo voľbách v roku 2020. V predchádzajúcich predvolebných prieskumoch viac »

Elektronické zdravotníctvo na Slovensku

09.09.2019

Väčšina pacientov na Slovensku vie, / aspoň si to myslím / , čo to je elektronické zdravotníctvo, ako sa používa a čo to „prináša“ pacientovi. Podľa portálu ezdravie ,sa už predpísalo viac »

Osýpky na Slovensku a v iných krajinách EÚ a mimo EÚ.

30.08.2019

Určite Ste všetci zaregistrovali v TN správu o výskyte osýpok na Slovensku a ďalších štátov EÚ. Úrad verejného zdravotníctva evideuje na Slovensku do marca 2019 celkovo 85 prípadov osýpok. viac »

británia anglicko kamión telá migranti Grays weterglade polícia

V kamióne v Kente objavila polícia deväť ukrývajúcich sa migrantov

23.10.2019 22:13

V priemyselnom parku Waterglade v meste Grays v susednom grófstve Essex bolo v stredu v kamióne nájdených 39 tiel.

Izrael Reuven Rivlin  Benny Ganc

Izraelský prezident poveril zostavením vlády Bennyho Ganca

23.10.2019 21:22

Premiérovi Netanjahuovi sa pokus o zostavenie vlády nepodaril. Ak to nevyjde ani Gancovi, je pravdepodobné, že prezident vypíše nové voľby.

úrad ochrana oznamovateľov korupcia

Komisia ukončila výsluch uchádzačov na post šéfa protikorupčného úradu

23.10.2019 18:30, aktualizované: 18:44

Komisia musí podľa zákona zaujať k jednotlivým kandidátom stanovisko do 15 dní od ukončenia ich vypočúvania.

Trenčín

Štát nechal viac ľuďom, mestá hrozia zvýšením daní z nehnuteľnosti

23.10.2019 16:53

Väčšina miest na Slovensku bude musieť zvýšiť dane a poplatky, aby tak vykryla výpadky príjmov aj zo zvýšenia nezdaniteľnej časti ľuďom, tvrdí Únia miest.

silvia01

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 9744x
Priemerná čítanosť článkov: 1949x

Autor blogu

Kategórie